Dlaczego warto związać się z WIM?

GGnew12

Wojskowy Instytut Medyczny to miejsce dla Ciebie ... spróbuj

Od ponad 10 lat kieruję Wojskowym Instytutem Medycznym popularnie zwanym „szpitalem na Szaserów”. To jeden z najnowocześniejszych i największych, o najwyższym stopniu referencyjności szpitali w Polsce. Jeśli zastanawiacie się Państwo nad wyborem miejsca pracy – zapraszam do WIM. Proszę przesłać CV wybierając w interesującym Państwa ogłoszeniu "Aplikuj"– skontaktujemy się i wstępnie porozmawiamy o naszych wzajemnych oczekiwaniach. Potem przyjdzie czas na spotkanie, podczas którego ustalimy szczegóły warunków naszej dalszej współpracy.

gen. dyw. prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gielerak, dyrektor WIM

Kim jesteśmy?

WIM pełni istotną rolę w systemie bezpieczeństwa państwa. Tutaj leczy się zdecydowana większość żołnierzy rannych i poszkodowanych w czasie służby w kraju oraz w Polskich Kontyngentach Wojskowych. W WIM funkcjonuje największe w kraju Centrum Urazowe. Ze względu na swoją specyfikę szpital posiada liczne dokumenty potwierdzające najwyższą jakość świadczonych usług, m.in. akredytację Ministerstwa Zdrowia, certyfikaty Systemu Zarządzania Jakością według PN-EN ISO 9001 czy AQAP 2110.

Szpital rozpoczął działalność w 1964 r., jako WIM działa od 2002 r. Ostatnie 10 lat to okres wyjątkowo intensywnego rozwoju Instytutu, to czas, w którym aktywa szpitala, potocznie mówiąc stan posiadania, zostały powiększone o blisko 50 proc., do prawie 800 mln zł. Dzięki temu z każdym rokiem poprawiamy warunki pracy i leczenia. Podpisane w ostatnim czasie wieloletnie umowy inwestycyjne pozwalają optymistycznie patrzeć w przyszłość, budują perspektywę rozwoju placówki na najbliższe 15-20 lat. Dzięki inwestycjom WIM jest dziś najzasobniejszym w sprzęt i wszelkiego rodzaju infrastrukturę szpitalem w Polsce.

Dlaczego warto związać się z WIM?

W WIM dbamy o naszych pracowników. Wysoko wykwalifikowane zespoły lekarsko-pielęgniarskie zapewniają kompleksowość i wysoką jakość opieki nad chorymi.

Jako jeden z najnowocześniejszych i największych szpitali w Polsce oferujemy atrakcyjne warunki zatrudnienia. Posiadane w strukturze Centrum Kształcenia Podyplomowego WIM umożliwia podnoszenie kwalifikacji na miejscu, bez dodatkowych kosztów po stronie pracownika. Nasze Centrum to coś więcej niż teoretyczne zajęcia w salach wykładowych. To możliwość uczestnictwa w dynamicznych szkoleniach, wiernie odwzorowujących najtrudniejsze przypadki prosto z sal operacyjnych. 

Oferta dla lekarzy

Pracownikom oferujemy możliwość drogi kariery w dwóch kierunkach: medycznym oraz naukowym. Oferta Centrum Kształcenia Podyplomowego, udział w konferencjach, spotkaniach naukowych, umożliwiają systematyczny rozwój zawodowy. Jako Instytut badawczy mamy uprawnienia do nadawania stopni i tytułów naukowych.

Stale rozwijamy nasze zdolności do prowadzenia badań naukowych, w tym z zastosowaniem najnowszych technik informatycznych, metod agregacji i analizy danych.

Jeśli natomiast masz zacięcie dydaktyczne, to w doskonały sposób możesz połączyć u nas pracę w Klinice z prowadzeniem zajęć ze studentami, począwszy od spotkań naszych kół studenckich, a kończąc na współpracy z renomowanymi uczelniami medycznymi.  

Oferta dla pielęgniarek, ratowników medycznych i techników

Szpital nie może dobrze funkcjonować bez doskonale przygotowanego personelu średniego szczebla. Taka myśl przyświecała nam, gdy przed kilku laty przygotowaliśmy innowacyjną ścieżkę podwyższania kwalifikacji np. każda pielęgniarka może skorzystać z szybkiej ścieżki rozwoju zawodowego. Uważamy, że również pod tym względem jesteśmy jednym z najbardziej innowacyjnych szpitali! Zatrudniając się w WIM pielęgniarka od razu może rozpocząć kursy specjalistyczne, nawet nie posiadając żadnego stażu pracy. Po pół roku zatrudnienia może przystąpić do kursu kwalifikacyjnego, a po dwóch latach - do specjalizacji. Dzięki temu, w cztery-pięć lat po ukończeniu studiów ambitna pielęgniarka może zdobyć wysoką pozycję zawodową.

W WIM pokrywamy całość opłat za kursy specjalistyczne i kwalifikacyjne. Dzięki temu podnoszenie własnej „wartości rynkowej” dokonuje się na koszt pracodawcy! Wyjątkiem są tylko niektóre specjalizacje.

Oferta dla pracowników administracji i pionu technicznego

„Szpital na Szaserów” pod kątem kubatury robi wrażenie. Roczny pobór prądu, gazu i wody to w przybliżeniu tyle, ile zużywa ok. 3 tys. gospodarstw domowych. Posiada olbrzymie aktywa, prowadzi duże inwestycje. Wymaga zaangażowania wysokiej klasy pracowników odpowiedzialnych za codzienne funkcjonowanie placówki oraz relacje z otoczeniem biznesu. Wielkość kontraktu z NFZ, specyfika inwestycji, pozwalają na zdobycie unikalnego doświadczenia, niedostępnego w mniejszych placówkach. Podobnie, jak w przypadku pracowników medycznych inwestujemy w rozwój zawodowy pracowników administracji i pionu technicznego. Mogą oni korzystać z szerokiego wachlarza szkoleń i kursów specjalistycznych organizowanych w Instytucie i poza nim. W przypadku podnoszenia kwalifikacji ogólnych (np. w ramach studiów pierwszego i drugiego stopnia czy podyplomowych) można uzyskać dofinansowanie pracodawcy.

Praca w WIM to Twoja inwestycja w przyszłość

Współczesny rynek pracy charakteryzuje się dużą mobilnością pracowniczą, a co z tym się wiąże – systematyczną budową zawodowego portfolio. Tak więc doświadczenie zdobyte na Szaserów będzie procentować. Warto pomyśleć o tym planując swoją drogę zawodowej kariery. W WIM tworzymy atrakcyjne warunki socjalne i przyjazną atmosferę pracy, zachęcającą do związania się ze „szpitalem na Szaserów” na długie lata.

Jeśli myślisz o tym, aby dołączyć do naszego zespołu lub podjąć z nami współpracę, spełniasz wymagania określone w ogłoszeniu, prześlij swoją aplikację.

Zapraszam

gen. dyw. prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gielerak, dyrektor WIM

 

gen. dyw. prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gielerak

gen. dyw. prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gielerak

Dyrektor

prasa 13 large... okiem kamery prasa 13 large... w obiektywie prasa 13 large... w mediach

Log in